čt 05. 9.

Broumov 1

Křinice/Weckersdorf: hledání zaniklé paměti Broumovska II.

Výstava, prostřednictvím které nahlédneme do dějin obce v meziválečném období.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Křinice/Weckersdorf: hledání zaniklé paměti Broumovska II.

Čas a místo

05. 9. 2024 17:00 – 31. 10. 2024 17:00

Broumov 1, Mírové nám. 52, 550 01 Broumov-Broumov 1, Česko

O události

výstavu Křinice / Weckersdorf: hledání zaniklé paměti Broumovska II.

V loňském roce byla veřejnosti představena první část výstavy zaměřená na život v obci v letech 1945-1989. Letos bude možné skrze výstavu nahlédnout do dějin obce v meziválečném období. Představena bude řada témat zahrnující krajinu a její obhospodařování, kulturní život v obci, působení místní školy, ale i válečné strasti původního německo-jazyčného obyvatelstva. Výstava je výsledkem ročního výzkumu, který zahrnoval vyhledávání a sběr historických pramenů – kronik, fotografií, nejrůznějších písemností, ale i trojrozměrných předmětů. Zásadní roli při přípravě výstavy sehráli pamětníci, místní rodáci žijící dnes většinou v Německu, ale i pozdější čeští obyvatelé Křinic, kteří se s výzkumníky podělili o své vzpomínky, zkušenosti a zážitky.

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 5. září 2024 v 17:00 v Městské knihovně v Broumově, prohlédnout si ji budete moci do 31. října 2024.