Rytíř Knížan pasuje prvňáčky na čtenáře

V průběhu června probíhá v Městské knihovně v Broumově pasování prvňáčku na čtenáře. O co jde? Všichni žáci prvních tříd základních škol v Broumově v průběhu června navštíví spolu se svou paní učitelkou broumovskou knihovnu. V knihovně na ně čeká rytíř Knížan, který je připraven pasovat je na čtenáře. Před vstupem do řádu čtenářského musí prokázat, že znají všechna písmenka abecedy a naučili se číst. Také musí slíbit, že se ke knihám budou chovat pěkně a budou je chránit jako největší poklady. Pak přichází na řadu samotné pasování.

Všichni prvňáčci dostanou dárek - knihu Dubánek od Kláry Smolíkové, která ji napsala jenom pro příležitost pasování prvňáčku na čtenáře. Kromě toho každý obdrží průkazku do knihovny a může si hned vypůjčit svoji první knihu z knihovny. Je to velká radost sledovat rozzářené oči při odchodu z knihovny. Po prázdninách budeme o naše malé čtenáře dál intenzivně pečovat, aby se naučili vybírat si knihy a také je včas a v pořádku vracet.